Wspieraj nasze działania!

Chcesz nas wesprzeć?

Działania naszej organizacji w zakresie przygotowania do wyborów samorządowych w roku 2018 możesz wesprzeć na dwa sposoby:

1. Zostań naszym wolontariuszem! Chcesz się dowiedzieć więcej? Przeczytaj poniżej lub kliknij tutaj!

2. Wesprzyj nas finansowo! Przeczytaj, dlaczego warto nas finansować i jakie z tego będziesz miał korzyści – kliknij tutaj!

Nasze gwarancje! Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać i jakie mamy doświadczenie – kliknij tutaj!


Zostań naszym wolontariuszem

Dołącz do zespołu ludzi, którzy chcą, by wybory samorządowe w Słupsku odbyły się w atmosferze pełnej świadomości i demokratycznych działań.
Do zadań wolontariuszy należeć będzie:
– informowanie drogą mailową o pojawiających się w mieście plakatach i banerach wyborczych
– udział w spotkaniach informacyjnych stowarzyszenia
Jako wolontariusz będziesz miał:
– możliwość udziału bezpośredniego w spotkaniach, debatach, wywiadach z kandydatami
– swój wkład w edukację obywatelską mieszkańców miasta
– udział w projekcie obywatelskim “Wybory 2018”, a także pierwszeństwo w kolejnych projektach “Wybory 2019” i “Wybory 2020”.
– wpis na publiczną listę osób wspierających (jeżeli wyrazisz na to zgodę), dzięki którym projekt został zrealizowany.
– certyfikat udziału w projekcie “Wybory 2018” (jeżeli jesteś uczniem również list o Twoim zaangażowaniu do dyrektora szkoły)
Gwarantujemy umowę wolontariacką i rzetelnie prowadzoną kartę pracy wolontariusza!

Masz pytania? Napisz do nas – chętnie Ci odpowiemy! Chcesz się zapisać? Nic prostszego – Napisz do nas maila

Powiadom też znajomych o naszej stronie – wystarczy kliknąć tutaj!

 

 Wsparcie finansowe

Chcesz nas wesprzeć finansowo, ale jeszcze się wahasz?

Projekt “Wybory 2018” jest projektem obywatelskim bez dofinansowania ze środków rządowych.Oznacza to, że sami musimy pokryć koszty pracy wielu ludzi, sprzętu, organizacji wydarzeń. Nasza praca zaczęła się już teraz. Nie czekamy do końca, ponieważ wszystko trzeba przygotować – stronę, plan działania, harmonogram projektu! Dlatego Twoje wsparcie potrzebne jest już dziś!

Dzięki Twojemu wsparciu sfinansujemy:

  • działanie projektu “Wybory 2018”
  • stworzenie i funkcjonowanie strony zbierającej wszystkie informacje o wszystkich kandydatach na radnych i prezydenta
  • prowadzenie działań wspomagających rozwój demokracji
  • organizację spotkań, debat, wywiadów z kandydatami

Dzięki właśnie Tobie – Ty i mieszkańcy miasta świadomie wybiorą swoich przedstawicieli do władz samorządowych na lata 2018-2022

Ile kosztuje projekt?

  • Praca osoby przygotowującej stronę internetową, wprowadzającej dane, obsługującej serwer, serwis dotpay, mailfresh – 2000 zł plus 1347,01 dla ZUS i Urzędu Skarbowego miesięcznie (do grudnia 2018 jest to koszt 40164,12)
  • utrzymanie serwera i domeny – 700,00 zł
  • koszty utrzymania biura: prąd, woda, ogrzewanie ok 500/mc – do grudnia jest to koszt 6000,00 zł
  • koszty materiałów zużywalnych (papier ksero, tonery do drukarek, itp, itd) – ok 300 zł/mc – do grudnia jest to koszt 3600,00 zł
  • koszty materiałów do prowadzenia debat, spotkań, itp, itd

W kosztorysie nie uwzględniamy pracy specjalistów, socjologów, prowadzących spotkania oraz innych osób zaangażowanych pośrednio w projekt.  Dlatego koszt projektu przekracza kwotę 50.000,00 zł. Część tych kosztów zostało pokryte z grantu Fundacji im. Stefana Batorego, ale Twoje wsparcie pozwoli nam na realizację projektu w całości.

Wybierz kwotę, którą zechcesz nas wesprzeć, kliknij w banknot i wybierz metodę płatności.

10 złotych     20 złotych    30 złotych     50 złotych     100 złotych

Na Twoim koncie pojawi się wykonany przelew na konto Stowarzyszenia Rozwoju INSPIRACJE z tytułem: “Darowizna na cele statutowe – prowadzenie działań wspomagających rozwój demokracji”.

Możesz też dokonać wpłaty dowolnej kwoty robiąc tradycyjny przelew na nasze konto w mBank: 08 1140 2004 0000 3902 7730 3960 (koniecznie w tytule wpisz: “Darowizna na cele statutowe – prowadzenie działań wspomagających rozwój demokracji”, by móc odliczyć darowiznę od podatku)

Darowiznę możesz ująć w rozliczeniu rocznym i pomniejszyć sobie podatek! Więcej informacji jak odliczyć darowiznę znajdziesz  w poradniku na stronie ngo.pl

 

 Gwarancje dobrze wykonanego zadania!

Jesteśmy organizacją działającą od 2010 r. Naszą misją jest: kreowanie przyjaznej przestrzeni publicznej oraz monitorowanie i wspieranie świadomego i aktywnego udziału obywateli w życiu publicznym.
Jesteśmy grupą ludzi, która ożywia i rozwija otoczenie. Tworząc przyjazną przestrzeń wykorzystujemy działania edukacyjne, kulturalne i obywatelskie.
W swojej działalności kierujemy się transparentnością działań, otwartością na nowe środowiska i współpracę w celu aktywizacji społeczności lokalnej.

Wyznajemy zasadę:  ZMIANIE MOŻEMY BIERNIE PODLEGAĆ, ALBO BYĆ JEJ AKTYWNYMI KREATORAMI

W roku 2014 prowadziliśmy w ramach projektu stronę “Głosuj świadomie”, w której przedstawialiśmy sylwetki wszystkich kandydatów na radnych i prezydenta miasta Słupska. Od początku obecnej kadencji władz samorządowych (2014 r.) prowadzimy serwis o pracy słupskiego samorządu slupsk.mamprawowiedziec.pl, kanał Youtube Watchdog Słupsk, a także wiele innych działań aktywizujących lokalną społeczność.

Zrealizowaliśmy wiele projektów i wciąż realizujemy nowe. Za nasze działania otrzymaliśmy w 2011 r status Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom, w roku 2013 otrzymaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego, natomiast w 2016 roku nagrodę Super Samorząd.

Zawsze na czas się rozliczamy, nasze sprawozdania finansowe i merytoryczne są jawne. Jako jedyna organizacja w regionie i jedna z nielicznych w Polsce prowadzimy Biuletyn Informacji Publicznej.